PsikoPress.com Yayın İlkeleri

PsikoPress.com'un yayın ilkeleri nelerdir?

Kimler PsikoPress'e yazı gönderebilir?

PsikoPress’e herkes yazı gönderebilir. 

Hangi bölümler için yazı gönderebilirim?

PsikoPress, sizlerden gelen yazıları “Güncel Yazılar” ve “Kitap Analizleri” bölümleri için kabul etmektedir. Makale, deneme, araştırma, eleştiri, çeviri alanındaki yazılarınızı bizimle paylaşabilirsiniz

Yazar sorumlukları nelerdir?

PsikoPress platformunda yayımlanan yazıların bilimsel, hukuki ve etik sorumluluğu yazarlara aittir. PsikoPress ekibi olarak herhangi bir ihlali gözden kaçırmış olsak bile, yazı içerikleri hakkında sorumluluk üstlenmediğimizi belirtmek isteriz.

Gönderdiğim yazı kendi ismimle mi yayımlanacak?

Yazınız, sonunda adınız-soyadınız ve ünvanınız olacak şekilde sizin isminizle yayınlanacaktır

Hangi yazılar kabul edilmemektedir?

Yazınızın değerlendirilmesi sonucunda içerikte herhangi bir kişi, grup veya kuruma ilişkin ayrımcı veya kötüleyici nitelemeler olduğu belirlenirse yazınız kabul edilmeyecektir. 

Yayımlanmayan yazımı düzenleyip tekrar gönderebilir miyim?

Tabi ki evet. PsikoPress yazınızı yayımlamama sebebini muhakkak ki size bildirir. Siz de yazınız üzerindeki gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra bize tekrar gönderebilirsiniz.

Editör nasıl olabilirim?

Editör olabilmeniz için Psikopress.com’da yayımlanmış en az 10 adet yazınızın olması gerekmektir. 10 adet yazıdan sonra editör olmak için başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz değerlendirildikten sonra en kısa sürede size olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

Hangi yazılar kabul edilmemektedir?

Yazılarınızı Psikopress.com üzerindeki yazı gönder bölümündeki formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Hangi formatta yazı göndermeliyim?

Psikopress’e yazı gönderirken yazının .doc uzantılı Word dökümanında olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Hangi yazı tipini kullanmalıyım?

Yazınızı hangi formatta gönderdiğinizin pek önemi yoktur. Yazınız yayımlandığında PsikoPress’te kullanılan standart yazı tipine dönüşecektir.

Dökümanda tercihen kaç kelime kullanılmalıdır?

Bizler için önemli olan yazının içeriği, kalitesi ve özgünlüğüdür. Ancak tercihen yazınız minimum 500 kelime civarında olmalıdır.

Yazıdaki görseller nasıl ayarlanacak?

Psikopress ekibi olarak görsellerde telif hakkı konusuna dikkat etmekteyiz. Görsellerin kullanım haklarının açık olması veya size ait görseller olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Kaynakça nasıl kullanılmalıdır?

Yazınızın referans sistemi, dipnot gösterme biçimi ve kaynakça düzenlenmesinde American Psychological Association (APA) stili 6. versiyonuna göre hazırlanmalıdır.

Yazım hazır. Nasıl gönderebilirim?

Yazılarınızı psikopress.com üzerinden “Yazı Gönder” bölümündeki formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Nasıl editör olabilirim?

Editör olabilmeniz için PsikoPress’te yayımlanmış en az 10 adet yazınızın olması gerekmektedir, sonrasında editör olmak için başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz değerlendirildikten sonra en kısa sürede size olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapılacaktır.

Editör Girişi